M3 Works olarak TGS ile yaptığımız Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde eğlenceli zamanlar yaşandı. Eğlenceli geçen aktivitede TGS ekibi aynı zamanda takım ruhunu yeniden keşfetmiş oldular. Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğin başından sonuna kadar katılımcılar tarafından enerjisini hep en üst seviyede tutmuştur.

24 Kasım 2018 Cumartesi günü, İstanbul’da TGS çalışanları ile Ritmbox Ritim Atölyesi aktivitesi keyif dolu bir şekilde başladı. O gün TGS ekibi için güzel ve eğlenceli bir gün başlıyordu. TGS ekibi sabahtan Body Percussion ve Kahkaha Yogasını gerçekleştirdikten sonra son kez enerjiyi yükseltmek için etkinliğin olduğu alanına geldiler, burada ne yapacakları hakkında çok fazla fikir yürüten katılımcılar alanda oturacakları yerlerdeki müzik enstrümanlarını gördüler. İlk önce enstrümanlarını inceleyen katılımcılar daha sonrasında ise eğitmenimizin gelmesiyle etkinliğe başlanmış oldu. 3 gruba ayrılan katılımcılar 1. Grupta tef, 2. Grupta darbuka ve 3. Grupta marakas olmak üzere toplam üç çeşit müzik enstrüman aletleri dağıtıldı, eğitmenimiz önce ritim enstrümanlarını katılımcılara tanıtıp neler yapacaklarını anlattı. Başlangıçta biraz egzersiz yaptıran eğitmenimiz daha sonra müzik aletlerine geçti. Enstrümanların nasıl çalınacağını gösteren eğitmenimiz daha sonra katılımcılardan çalmasını istedi, ilk denemeleri çokta başarılı bir performans sergileyemeyen katılımcılar birkaç tekrardan sonra doğru ritmi bulup tek bir ses çıkararak ilk aşamayı başarıyla tamamladılar. Üzerlerindeki o çekingen havadan kurtulan katılımcılar artık tam olarak kendilerini etkinliğe verebiliyorlardı. Takım olmanın, birlikte hareket etmenin ve motivasyonu hep yüksek tutmanın formülünü keşfeden TGS ekibi artık Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyorlardı. Enstrümanlarla daha ileri bir seviyeye geçen katılımcılar biraz daha zorlu aşamaya geçtiler, bu aşamalarında üstesinden takım olarak gelerek başarılı bir çalışma sergileyen katılımcılar, ritim enstrümanlarını çalmaya başladıkça etkinlikten daha da çok zevk almaya ve daha çok kenetlenmeye başladılar. Belirli bir seviyeye geldikten sonra ortaya çıkan bir ritim kompozisyonu çalışan katılımcılar içlerindeki müzisyen ruhlarını ortaya çıkardılar. Katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenlerimizden büyük beğeni topladı.

M3 Works olarak TGS ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği katılımcıları eğlendirdiği kadar takım olmanın, birlikte hareket etmenin, ritmin insanüstündeki etkisinin önemini tekrardan hatırlattı. Katılımcılar etkinlik alanından ayrılırken büyük keyif aldıklarını dile getirdiler.

Yer: İstanbul
Tarih: 24/11/2018