Siemens çalışanları M3 Works ekibinin düzenlediği Logo Tablosu etkinliği ile takım çalışmasının önemini bir kez daha vurguladılar. İletişimin ve takım ruhunun vurgulandığı bu etkinlikte Siemens çalışanları 7-8 kişiden oluşan takımlara bölündüler. Toplamda 48 katılımcının yer aldığı Logo Tablosu etkinliğinde takımlar rekabeti bir kenara bırakıp iletişim ve iş birliği içerisinde kendilerine verilen görevi en iyi şekilde tamamlamak için ellerinden geleni yaptılar.
Kitapçıklarda verilen direktifler doğrultusunda diğer takımlarla koordinasyon içerisinde olan takımlar tasarlanan logonun en iyi şekilde ortaya çıkması için yardımlaşarak çalıştılar. Kendilerini verilen şablonu tuvallerin üzerine işleyen sonrasında da renklendiren ekipler birbirleriyle kurdukları güçlü iletişim bağı sayesinde üzerlerine düşen görevi son derece başarılı bir şekilde tamamladılar. Her takım büyük tablonun bir parçasını oluştururken keyifli anlar yaşadılar. Rengarenk boyalar, fırçalar ve çeşitli resim malzemeleriyle iş stresinden bir süreliğine olsa da uzaklaşan katılımcıların sergiledikleri performans görülmeye değerdi. Siemens çalışanlarının motivasyonu ve güçlü iletişim bağı sayesinde uyumlu bir çalışma atmosferi oluştu. Takımlar birbirleriyle sürekli olarak iletişim halindeydi. Katılımcılar yardımlaşarak ve eksiklik olan yerlerde birbirlerine danışarak mükemmel sonuca ulaşmaya çalıştılar. The Ritz-Carlton Hotel’de düzenlenen etkinlik süresince kuvvetlenen iletişim bağı ve takım ruhu firmanın iç motivasyonuna katkı sağlarken, çalışanlar arasındaki koordinasyona da katkı sağladı.
Takımlar fırçaları, boyaları ve tuvalleri ile nasıl çalışmaları konusunda birbirlerinden destek aldılar. Rekabet etmek yerine iş birliği içerisinde çalışan katılımcılar başarıya ulaşmanın yolunu bu etkinlikle pekiştirdiler. Uyumlu ve takım halinde çalışmanın başarılı bir sonuç elde etmede en önemli etkenler olduğu bu çalışma ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. Yapılan çizim ve boyamalar sonrasında tuvaller kapalı bir şekilde toplandı. Heyecan ve merakla parçaların birleşmesiyle ortaya çıkacak sonucu bekleyen takımlar büyük bir finalle etkinliği sonlandırdılar. 48 kişinin katılımıyla sonuçlanan etkinlik ardından Siemens markasının logosunun ve ürünlerinin yer aldığı logo tablosu önünde grup fotoğrafı çekildi ve bu etkinlik güzel bir anı olarak Siemens çalışanlarının hafızalarında yer aldı.
Yer:The Ritz-Carlton Hotel
Tarih: 20/2/2014
siemens-logo-tablosu (1) siemens-logo-tablosu (2) siemens-logo-tablosu (3)
siemens-logo-tablosu (4) siemens-logo-tablosu (5) siemens-logo-tablosu (6)
siemens-logo-tablosu (7) siemens-logo-tablosu (8) siemens-logo-tablosu (9)
siemens-logo-tablosu (10) siemens-logo-tablosu (11) siemens-logo-tablosu (12)
siemens-logo-tablosu (13) siemens-logo-tablosu (14) siemens-logo-tablosu (15)

Tüm etkinliklerimiz için tıklayın.
Referanslarımız için tıklayın.