M3 Works olarak Omega ekibi ile yaptığımız Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği tüm ekip tarafından büyük ilgi gördü. Son derece başarılı müzikler çıkaran Omega ekibi tam bir takım halinde ilerlediler. Yapılan Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği Omega ekibinin enerjisini tamamen yükseltmiş oldu.

17 Ekim 2018 Çarşamba günü, 16 kişilik Omega ekibine yapmış olduğumuz Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliği katılımcılara hem keyifli dakikalar yaşattı hem de tam anlamıyla ekip olmanın önemini bir kez daha fark ettiler. Etkinlikten haberleri olamayan Omega ekibi gün boyu toplantılara girecekleri için sabah erken saatte ritim etkinliği ile enerjilerini yükselterek alıcılarını daha da açtılar. Eğitmenler eşliğinde yapılan Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğinde öncelikle grubu üçe bölündü. M3 Works asistanları tarafından daha önceden yerleştirilen müzik aletlerini alarak etkinliğe başladılar. Eğitmenimizin sahneye çıkıp konuşmasıyla katılımcılar birkaç küçük egzersiz yaparak ısınmaya başladılar. Öncelikle enstrümanları tanıtıp onlar hakkında bilgi veren M3 Works eğitmeni daha sonra sırayla enstrümanları göstererek öğretmeye başladı. Enstrümanların sahipleri eğitmenimiz eşliğinde tek tek öğrenirken aldıkları keyif ve öğrenme heyecanı Omega ekibinin gülüşlerindeki mutluluktan okunuyordu. Belirli bir noktaya geldikten sonra ortaya çıkan kompozisyonu çalışan katılımcılar zorda olsa içlerinde yatan müzisyen ruhlarını ortaya çıkarmayı başardılar. Eğitmenlerimizi bile şaşkına uğratan katılımcılar beklentilerin üstünde bir performans sergileyerek eğitmenlerimizden de büyük beğeni topladılar. Etkinliğin başında çokta başarılı olamayan katılımcılar ilerledikçe ve tekrar ettikçe doğru ritmi, çalma şeklini bularak tek bir kişi gibi tek bir ses, tek bir müzik ortaya çıkarmayı başardılar. Müzik yapmak için takım olmanın önemini hatırlayan katılımcılar doğru ve istenilen müzikleri ortaya çıkarmaya başladılar. Sonlara yaklaşılırken artık tek bir vücut gibi hareket eden Omega ekibi bir orkestra gibi ritim aletlerini çalıyorlardı. Eğitmenin bitirmesiyle çalışmayı bırakan katılımcılar, oturma düzenini alarak asıl kayıt dediğimiz konser kaydına hazırlandılar. Konser kaydında M3 Works kameraları çekime başladı. M3 Works eğitmenlerinin çalıştırdığı katılımcılar konser kaydı sırasında solo gösterisi yaparak Ritmbox Ritim Atölyesi etkinliğine farklı bir hava kattı. Etkinliğin sonunda katılımcılara çaldıkları müzik enstrümanları günün hatırası olarak hediye edilerek günü etkinliği tamamlamış oldular.

M3 Works ekibi Omega çalışanları için gerçekleştirdiği Ritim Atölyesi etkinliği enerjisi hiç düşmeden devam eden bir etkinlik oldu. Başlarda katılımcılar zorlansa da takım olmayı hatırlayan katılımcılar için işler daha da kolaylaştı.

Yer: Bodrum Mandarin Otel
Tarih: 17/10/2018