Sıra dışı bir takım çalışması! Hem riskli, hem zevkli hem de eğlenceli! Kısıtlı zamanda belirli bir düzen ve özenle yerleştirilmesi gereken Domino etkinliğinde Halkbank çalışanları keyifli vakit geçirdiler. 10ar kişilik takımlar halinde kendilerine verilen yönergeler ve şablonlar doğrultusunda çalışan katılımcılar başta zorlansalar da birlik ve beraberlik içinde çalışmanın kolaylığı fark ettikten sonra taşları dizmek daha rahat bir hal aldı.
Katılımcılar arasındaki iletişim kuvvetlendiren bir etkinlik olan Domino, iş birliği ve takım motivasyonunun da önemini vurgulayan bir atölyedir. Bu etkinlik en ufak bir hatanın bütün takımın emeğini yerle bir edebileceğini, sorumlulukların eşit şekilde paylaşılması ve uyum içinde çalışılması gerektiğini gösterir. Aynı zamanda takım çalışmalarında başarıların olduğu kadar başarısızlıkların da ekipçe göğüslenmesi gerektiğini vurgular. Daha önce birlikte çalışma fırsatı bulamayan katılımcıların kaynaşması ve iletişimlerinin güçlenmesi için de fırsat sunan bu etkinlikte Halkbank çalışanları eğlenceli anlar yaşadı. Kısıtlı bir süre içerisinde oluşturmaları gereken Halkbank logosu ve yazısını en başarılı şekilde ortaya çıkarmak için uyum ve iş birliği halinde çalıştılar. Katılımcılar ana şablonda çalışmaya başlamadan önce takımlar halinde ayrı ayrı alıştırmalar yaptılar ve taşları dizme stratejisini çözdükten sonra sırayla büyük şablon üzerinde çalışmaya başladılar. Her takım kendine ayrılmış alanda kendilerine verilen kitapçıktaki kuralları takip ederek taşları sırayla dizdiler. Taşları dizerken zor anlar yaşayan Halkbank çalışanları sistemli ve uyumlu bir çalışma örneği sergilediler. Aralarında ilk kez birlikte çalışma fırsatı bulan katılımcıların da olduğu takımlar başarılı performanslarıyla göz doldurdular. 250 kişinin katılımıyla gerçekleşen Domino Taşları Atölyesi sayesinde Halkbank çalışanları iş stresinden uzaklaşma fırsatı buldular.
Riskli olduğu kadar zevkli bir aktivite olan domino taşlarının dizilimi başarılı bir şekilde tamamlandı. Yaklaşık bir buçuk saat süren taş dizilimi sonunda işin en keyifli kısmı olan taşları yıkma işlemine geçildi. Halkbank Genel Müdürü tarafından yıkılan taşlar mükemmel bir görsel ortaya çıkardı. Halkbank çalışanlarının alkışları ve görkemli bir show eşliğinde gerçekleştirilen final sonrası tüm katılımcılar kendilerine verilen görevi en iyi şekilde tamamlamış olmanın verdiği mutluluk ve heyecan gözlerinden okunuyordu. M3 Works tarafından hazırlanan Halkbank’ın logosunun ve şirket isminin yazılı olduğu Domino Taşları etkinliği başarılıyla sonlandırılmış oldu.
Yer: Amara Dolce Vita / Tekirova
Tarih: 25/04/2014
halkbank-domino-taslari (1) halkbank-domino-taslari (2) halkbank-domino-taslari (3)
halkbank-domino-taslari (4) halkbank-domino-taslari (5) halkbank-domino-taslari (6)
halkbank-domino-taslari (7) halkbank-domino-taslari (8)

Tüm etkinliklerimiz için tıklayın.
Referanslarımız için tıklayın.